П`ятниця, 07.02.2025, 13:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Обмін досвідом | Реєстрація | Вхід
Пошук
Меню сайту
Категорії розділу
Опис досвіду [1]
Учителям [19]
Учням [0]
Робота з обдарованими учнями [0]
Виховна робота [6]
Батькам [4]
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • Сайт учителя початкових класів Сердюк Світлани Віталіївни
    Головна » Файли » Обмін досвідом » Учителям

    Українське позакласне читання в другому класі.
    29.10.2016, 16:47

    Українське позакласне читання в другому класі.

     

    Тема уроку: «Козацькому роду нема переводу»

     

    Девіз уроку:

    «Народ мій є!

    В його гарячих жилах

                                      Козацька кров пульсує і гуде»    (В.Симоненко)

     

    Мета: вдосконалювати усне зв’язне  мовлення, техніку читання, збагачувати словниковий запас, знайомити з історичним минулим України, збагачувати знання про запорозьких козаків.

    Виховувати почуття гордості за приналежність до славного козацького роду, викликати бажання вивчати його історію.

     

    Обладнання:  плакати - портрети гетьманів України; плакати Запорозької Січі; виставка книг, плакати  з прислів’ями,  пісня «Україна».

     

    Хід уроку

    І. Організаційна частина.

     

    ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

     

    1. Чистомовка.

    Ки-ки-ки- скачуть верхи (козаки)

    Ка-ка-ка- гостра шабля (в козака)

    Ку-ку-ку – дайте люльку (козаку)

    Ак-ак-ак – гарний парубок (козак)

     

    2.  Вступне слово вчителя:

    • Діти. Я отримала ось такого листа.

      «Добрий день, діти! Про славу козацьку  сьогодні згадайте, історію роду не забувайте. Щиро запрошуємо вас в гості ми, запорозькі козаки, на Січ . Але, перш ніж потрапити на Січ, вам доведеться подолати багато перешкод, відповісти на наші запитання, виконати завдання.  Показати себе дужими, сміливими, розумними. Чекаємо на вас!

                                                                                                                 Козаки»

    ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності.

     

    1. Словникова робота.

    Козак , Січ, острів Хортиця, коли, чайка, гетьман.

    а) Козак - герой народу України.

         Козакувати – справа непроста.

    Коли державу побудуємо незалежну

    Красою засіяє слава золота.

     

    б) острів Хортиця – республіка козацька .

    Ось де слава розквітала буйноцвіттям!

    Ой, як боронили наші предки хвацько.

    Острів, Україну, наше довголіття!

     

    в) Січ

    Знаю, ненько. Славна Січ

    Ворогам ішла навстріч.

    Рідну землю захищала

    І народ наш прославляла !

     

    Розповідь дітей про Січ.

    Січ – то була простора площа на Дністровім острові Хортиця .

    Посередині Січі стояла невелика церква  св. Покрови. Отамана вибирали на спеціальній раді, на майдані серед Січі. В маленькій хаті жив один курінь з курінним отаманом .

     

    г) Гетьман – вища військова посада в запорозькому війську .

                                                                                                    

    Ой , рівнялось Запорозьке Військо

    Україна – мати на мечах.

    Сагайдачний йде до нас із Січі

    Розгубивши побратимів по степах .

          д) Складання слів – імен із розсипаних букв .

    НАІВ- Іван Мазепа

    ТОПРЕ – Петро Сагайдачний

    ДАГОНБ – Богдан Хмельницький

    (Робота з портретами гетьманів)

    ІV.  Основна частина.

    1. Читання легенди про Хмельницького.

    Робота з текстом.

    • А якою мовою розмовляли козаки ?
    • Так, такою ж як і ми – гарною українською мовою .

    (вислови дітей про мову)

    • Дуже любили козаки влучне слово, знали багато приказок, а чи знаєте ви їх ?

     

    1. Робота в парах.

    «Утвори прислів’я»

     

    1. Де козак
    2. До булави
    3. То не козак,
    4. Козак усім народам друг
    5. Козаки з такого роду ,
    6. Україна –
    7. Козак вкраїнську любить мову

    2.треба голови

    4.міцний , лицарський у нього дух

    1.там і слава

    3.що боїться собак

    7.додержить завжди свого слова

    5.що люблять свободу

    6.козацька мати

      «Пояснити з якого твору» ( робота з виставкою книг) 

    1. «Козацькому роду нема переводу !» (Козацький рід)
    2. «Де козак , там і слава « (Петро Сагайдачний )
    3. Козак не боїться ні тучі , ні грому « («Макітрина балка»)
    4. «Козак – чесна і смілива людина , найдорожче йому Батьківщина» (Іван Мазепа)
    5. «Козак – слабому захисник , цінити побратимство звик» ( Козацький рід )
    6. «Козак  вкраїнську любить мову  , додержить завжди свого слова» (Макітрина балка)

     

    •  Козаки були хоробрими воїнами, у вільний час вони складали пісні, легенди, писали музику. Це були дотепні, кмітливі й жартівливі люди.
    • Перевіримо, чи можете ви себе вважати нащадками  козаків .

     

    1. Змагання.

     

    1. команда:  «Кмітливі»

    «Ми зумієм без вагання виконати будь–яке завдання!»

    1. команда: «Жартівливі»

    «Дайте нам побільше каші – перемоги будуть наші!»

     

    Естафета «На волю»

    • Бувало, що козаки потрапляли у полон до ворога, але вони вміли непомітно, долаючи перешкоди, втекти на волю .

    (подолання перешкод)

     

    «Смачні змагання» .

    • Рівно в полудень у фортечної гармати лунав постріл . за цим сигналом йшли козаки обідати . А що вони їли ? (Куліш із салом або олією , галушки , юшку з риби ).

    Гра «Хто скоріш з’їсть кашу»

     

             «Козацька пісня»

            - Після обіду лунали козацькі пісні .

    Гра «Напої коня»

    • Їду, їду, батіжком коня підганяю,

    Як приїду в чисте поле пісню заспіваю.

    Як приїхав в чисте поле, треба з коня злізти,

    І коневі вороному дати пити, їсти .

     

    Змагання отаманів (декламують вірші).

     

        V. Підсумок уроку.

    • Щоб переконатися, що ми є нащадками нашого славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих і розумних людей – вільних козаків – підсумуємо нашу роботу.

     

    Красивий, рідний, щедрий край

    І мова наша солов’їна.

    Люби, шануй, оберігай,

    Усе, що зветься … !           (Україна ).

     

    Буква до букви –

    І виникло слово

    Слово до слова –

    Звучить рідна….                    (мова).

     

    Нехай знає рідна мати – Вільна Україна :

    Козаки ми ще маленькі –

    Зате вірна …                          (зміна ).

     

    Подарунки від дівчат:

     

    1. Даруємо вам гречку,

    Щоб між вами не було суперечки .

     

    1. А я принесла в дарунок мішечок вівса, щоб родина була здорова уся.

     

    1. А ось – це ягоди дуже багаті вітамінами: калина, шипшина, пийте з них чай.

     

     

    1. Зичимо здоров’я від водиці ключової.

     Багатства від землі святої.

    Щастя земного, неба голубого, хліба запашного.

    Щоб козацькому роду не було переводу!

     

    Вчитель :

    • Дякую вам, діти, за роботу . Бажаю успіхів!
    Категорія: Учителям | Додав: Lakki
    Переглядів: 130 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar
    uCozCopyright MyCorp © 2025